Doprava a ostatní

Doprava Ostatní
Doprava
Ostatní

Tipy na listopadový víkend v Ostravě

 

Stodolní ulice – nejslavnější ostravská ulice

Stodolní je opravdu jedinečná, právě o sobotách. V České republice nemá konkurenci. Nikde nenajdete tolik restaurací, barů a klubů na jednom místě.

 

Nová radnice – nejvyšší radniční věž v Česku

Věděli jste, že se v Ostravě nachází nejvyšší vyhlídková radniční věž v ČR? Z výšky 73 m se Vám naskytne úžasný výhled na toto industriální město.

 

Děti ráje Tour 2018

V těsném sousedství ostravského Clarionu, v Ostravar Aréně, si můžete užít tento muzikál 24.11., vstupenky na www.ticketportal.cz.

 

Slezskoostravský hrad – věž i pevnost

Milovníci historie si mohou v Ostravě odskočit na hrad. Brány jsou Vám otevřeny od 10:00 do 16:00 a vstupenka stojí 80 Kč.

 

Dolní oblast Vítkovice – Národní kulturní památka

Když se řekne Ostrava, hodně lidem se vybaví industriální oblast Vítkovic. Multifunkční aula Gong,  Malý a Velký svět techniky,  důl Hlubina, Bolt Tower - to vše zde naleznete a mnohem více.

 

Landek Park – největší hornická expozice v České republice

Za hodinový okruh zde zaplatíte 90 Kč. Pokud Vás zajímá i báňské záchranářství, tak jste tady správně. Čeká na Vás historie důlní dopravy i osídlení oblasti z doby lovců mamutů nebo například fárání do dolu.

 

Nábřeží řeky Ostravice

Park, promenáda, restaurace, revitalizované nábřeží řeky, která je hranicí mezi Slezskem a Moravou. To vše naleznete, pokud se vydáte v podzimním čase na procházku podél Ostravice.

 

Halda Ema – místní kopec s úžasným výhledem na město

Velmi oblíbené místo mezi místními. Možná i proto, že si ho postavili sami. Třetí nejvyšší vrchol Ostravy 315 m.n.m., který tvoří prohořelé hlušiny, husté lesy či subtropická vegetace. Vstup je na vlastní nebezpečí.

 

Galerie výtvarného umění - GVUO

Máte rádi umění? Otevřeno je od 10:00 do 18:00. Naleznete zde více než 23 000 uměleckých předmětů. GVUO naleznete v Domě umění,  památkově chráněné budově z roku 1926, která patří mezi skvosty ostravské architektury.